Najskôr by sme chceli ozrejmiť, čo je to lagurus a prečo sme ho použili. Lagurus alebo inak povedané zajačí chvostík je rastlinka, ktorú si môžete dopestovať aj doma, kúpiť ju je však o čosi zložitejšie. A prečo? Lebo je krásny. Už dlho sme obdivovali, aké čarovné kytice, boxy a iné dekorácie sa pomocou neho dajú vytvoriť. K tomu pestovaniu, možno budúci rok, tento sme to nestihli. Keď sme spomínali, že ho bolo ťažké zohnať - navštívili sme množstvo obchodov, eshopy, ale vždy nás to vyšlo lacnejšie z Aliexpressu. Prekvapila nás rýchlosť dodania (nebolo to snáď ani 10 pracovných dní) a keby sme si ho objednali z ČR, za tú sumu by sme si mohli dovoliť iba zlomok z toho, čo pri kúpe na Aliexpresse.
Ale teraz k samotnej ikebane. Je síce malá, ale roztomilá a dýcha jesennou atmosférou (aj napriek absencii oranžovej farby). Je potrebné povedať, že ak sa pozrieme na jej rozmer a cenu, ide o pomerne drahý kúsok, a to hovorím len o materiáli.
Na výrobu sme potrebovali: lagurus (približne 60ks), kvet bavlny (2ks), hlinený kvetináč s priemerom 7cm, florex, liliput tekvičky - my sme použili bordové a zelené, mini hrušky, makovú hlavičku, drevený javorový list, špáradlá, tavné lepidlo, nožnice a nôž.
Nožom si do florexu naznačíme obvod kvetináča a režeme tak, akoby sme chceli vytvoriť kužeľ.
Florex by mal prečnievať z kvetináča aspoň 2 cm a túto časť zaoblíme. Keď má florex požadovaný tvar, prilepíme ho tavným lepidlom k stenám kvetináča.
Florex by mal prečnievať z kvetináča aspoň 2 cm a túto časť zaoblíme. Keď má florex požadovaný tvar, prilepíme ho tavným lepidlom k stenám kvetináča.
Najskôr rozmiestnime kvety bavlny a okolo nich postupne zapichujeme lagurus a ostatné sušiny.
Keďže aj malé tekvičky potrebujeme do florexu zapichnúť, prilepíme k nim špáradlá. Ešte pred prilepením je dobré odlomiť/odštiknúť 1 koniec špáradla, aby sa na povrch tekvičky lepšie prilepilo. Rovnako postupujeme aj pri drevenom liste.
Viac fotografií môžete nájsť na našom instagrame.
A máme hotovo!